PAGALBA NAUJAGIMIAMS

Įgyvendinta! Dirbtinis plaučių ventiliavimo aparatas Klaipėdos ligoninės Neonatologijos centre neišnešiotų naujagimių išgyvenimo padidinimui (Globali Rotary dotacija)
100% Paaukota
Tikslas : €58,000.00
0
Remėjai
€58,000.00
Paaukota
SĖKMINGAI ĮGYVENDINTA!

ĮRANGA NEIŠNEŠIOTIEMS NAUJAGIMIAMS KLAIPĖDOS UNIVERSITETO LIGONINĖJE

RŪTA ŠIMKIENĖ,

SONATA LYGNUGARIENĖ

projekto koordinatorės

Rotary International Globalios Dotacijos (Global Grant) projektas,

2022 – 2023

2022 m. inicijavome plačią paramos kampaniją, skirtą šiuolaikiškam dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatui, kuris gali padidinti neišnešiotų ir sunkios būklės naujagimių išgyvenamumą esant plaučių nesubrendimui.

Šią įrangą dovanojome Klaipėdos universitetinės ligoninės Naujagimių reanimacijos bei Naujagimių patologijos ir neišnešiotų naujagimių skyriui, kur gimdymai priimami ne tik iš paties miesto, bet ir Klaipėdos apskrities 100 km spinduliu.

Remiantis statistika, dirbtinės plaučių ventiliacijos įranga naudojama vidutiniškai 155 naujagimiams per metus.

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje per metus gimsta apie 3000 tūkstančiai naujagimių. Čia gimdo ir Klaipėdos miesto, ir rajono moterys, taip pat priimami sudėtingi atvejai iš viso Klaipėdos krašto, t.y. Telšių, Tauragės, Kretingos, Šilutės, Skuodo, Plungės rajonų, kai moterims ir jų naujagimiams suteikiama kvalifikuota pagalba, stebėsena ir gydymas.

Globali dotacija – aukščiausias Rotary projekto įvertinimas. Kaip pavyko ją gauti?

Sonata Lygnugarienė: „Prireikė kruopštaus pasiruošimo ir daug laiko resursų. Kadangi suma turi būti ne mažiau kaip 35000 USD, reikalingas nemažas paties klubo pradinis įnašas, tarptautiniai bei Lietuvos partneriai. Iš Rotary paramos prioritetų sąrašo pasirinkome kryptį „Motinos ir vaiko sveikata bei gyvybė”, nes jau turime paramos ir bendradarbiavimo istoriją su KUL Neonatologijos centru. Išgirdome medikus, jog dirbtinio plaučių ventiliavimo aparatas ir laringoskopas reikalauja atnaujinimo, tyrėme situaciją, rinkome statistiką. Gimdyti į KUL atvyksta ne tik klaipėdietės bet ir visos apskrities moterys – kiek naujagimių per metus gautų kokybišką gydymą bei sunkiausiais atvejais – išgelbėtą gyvybę.

Kokie buvo didžiausi projekto iššūkiai ir kaip juos sprendėte?

Rūta Šimkienė: „Rėmėjų paieška – visada iššūkis, net egzaminas, sakyčiau! Ir dar jis vyko kaip tik tuo metu, kai Lietuvos žmonės telkėsi ypatingai misijai – rinko lėšas nupirkti Ukrainai bepilotį orlaivį „Bayraktar“. Tada sakėme: kartu su parama kovai už laisvę, padėkime ir gimti žmonėms, kurie kurs mūsų ateitį! Kreipėmės į visus Rotary klubus, prašėme susitikimų, aiškinome svarbą, detales, raginome, prisiėmėme atsakomybę. Įtikinome. Labai dėkojame visiems už palaikymą. 2022 m. lapkričio 22 d. projekto finansavimas buvo patvirtintas. Projekto lėšos pasiekė klubą 2023 balandžio 11 d. Toliau sekė su medikais suderintos įrangos pirkimo procedūra, instaliavimas ir darbo pradžia jau savo paskirties vietoje, Neonatologijos centre.”

Ačiū info portalui „Vakarų ekspresas” už publikaciją.

Bendra projekto vertė – virš 58 000 eur

55 % projekto lėšų pavyko gauti iš Rotary International Fondo pagal Globalios dotacijos (Global Grant) paramos programą. Tam prireikė sutelkti platų rėmėjų ir partnerių tinklą.

AČIŪ RĖMĖJAMS!

Nuoširdžiausiai dėkojame partneriams ir rėmėjams už pasitikėjimą ir galimybę siekti Globalios Rotary dotacijos

ATSKIRA PADĖKA

„End Polio” programos koordinatorei Anette Løwert - už 2 Rotary apygardų (Danijos, Norvegijos) ir 2 Rotary klubų - „Assen” ir „Otterrup” - paramą

Kiti projektai

BENDRADARBIAVIMAS

RK "Aditė" bendrystė ir projektinė veikla kartu su KUL Neonatologijos centru

Naujagimių kraiteliai neišnešiotiems naujagimiams, kengūravimo kėdės, pačių sesių megztos kojinaitės ir kepurytės, kardiomonitorius.