IŠMOK GYVENTI

0
Remėjai
€0.00
Paaukota

Padėkime išmokti gyvenimo!

DIANA ŠILEIKIENĖ, projekto iniciatorė ir koordinatorė

Inicijavome bendruomeninį paramos projektą, skirtą socialinių įgūdžių kambario Delfinų terapijos centre įrengimui. Kambarys skirtas autizmo spektro sutrikimą (ASS) turintiems vaikams, kurie čia jiems pritaikytais būdais mokysis kasdienių asmeninių įgūdžių: susilankstyti rūbelius, pasidaryti arbatos ar kavos, susitepti sumuštinį ir kitų mums įprastomis atrodančių veiklų.

 

ASS – plintantis reiškinys, mums visiems svarbu jį pažinti, suprasti, prisitaikyti. Labai dėkojame šio projekto rėmėjams ir raginame visus – nuo pavienių asmenų iki verslo įmonių ir asociacijų – paremti šią iniciatyvą, kuri tikrai padės mums geriau vieniems kitus suprasti.

Kiti projektai

PROJEKTO NAUJIENOS

2021 08

Lietuvos Jūrų muziejaus kvietimu RK ADITĖ sesės lankėsi Įgūdžių kambarių pristatyme.

Nors socialinių įgūdžių kambarių kūrimą itin apsunkino Covid-19 situacija, kadangi dalies priemonių tiekimas/gamyba itin užtruko, šiandien jau džiaugiamės pirmaisiais puikiais rezultatais, – sako Delfinų terapijos skyriaus vedėja dr. Brigita Kreivinienė. – Jau metų pradžioje Delfinų terapijos centrą pasiekė kompensacinės priemonės valgymui ir buičiai: specializuoti indai ir puodeliai, stalo įrankiai ir maisto ruošimo priemonės pritaikytos skirtingų asmenų poreikiams, įvairių formų puodeliai su snapeliais, šiaudeliais, rankenėlėmis, nevirstantys, suapvalintu pasunkintu dugnu, taip pat: įvairių formų, aukštos kokybės ryškios lėkštės su limpančiu prie stalo dugnu. Visais jais naudotis yra labai saugu. 

RK ADITĖ moterų dėka sukurti ir tarptautiniai bendradarbiavimo saitai su kitais Rotary centrais Danijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Kanadoje. Už rotariečių surinktas lėšas buvo įsigytos ir specialios medinės bei plastikinės pjaustymo lentelės su nerūdijančio plieno spygliukais (maisto produktų fiksavimui), plastikinės pjaustymo lentelės su pakeltais šonais ir keičiama trintuvės dalimi, peilių komplektas minkštomis rankenomis ir pritaikytomis geležčių formomis, kurios padeda kompensuoti judesį, esant rankos mobilumo problemoms. Įsigyti ir skirtingų stalo įrankių komplektai, pvz.: pasunkinti, storesniais, lenkiamais kotais šaukštai, peiliai ir šakutės, specializuoti laikikliai, kurie padeda pritvirtinti įrankį prie rankos ir lavina judesio tikslumą. Sumontuota buitinė technika, kuri padės tėveliams ir vaikams leisti puikų laiką gaminant kartu.

Plačiau

Delfinų terapijos centre – savarankiškumo įgūdžių programa

2021 06

Klaipėdos Rotary klubo „Aditė“ iniciatyva, apjungusi bendruomenės narius, šiandien įgyvendinta – socialinių įgūdžių lavinimo kabinetai jau atvėrė duris!

2021 m. birželio 7 d. socialinių įgūdžių lavinimo kambariai jau atvėrė duris. Pirmasis įgūdžių lavinimo programą išbandęs Justukas džiaugėsi ne tik galėdamas maišyti tešlą, dėlioti keksiukų formeles, tačiau ir realiai įsivertinti savo triūsą – ragaujant iškeptą pyragėlį.

Nors Delfinų terapijos centre naujai įkurtas socialinių įgūdžių kambario įrengimas labiausiai buvo orientuotas į autizmo spektro sutrikimą, tačiau puikiai tinka lavinti įgūdžius vaikučiams, turintiems ir kitas negalias – cerebrinį paralyžių, Dauno sindromą ar kompleksinę negalią.

Namų aplinką atkartojantys kambariai sukuria draugišką aplinką, kurioje vyksta vaikų kūrybą ir vaikų įgūdžiai lavinami bei įtvirtinami.

Ypatingas dėmesys čia skiriamas gyvenimiškai svarbių žinių ir gebėjimų formavimui, bei kryptingai ugdomiems buitiniams įgūdžiams.

Naujose erdvėse vaikai yra mokomi savarankiškai valgyti, savitvarkos ir higienos įgūdžių. Erdvės pritaikytos taip, jog šiuos įgūdžius galima ugdyti ir vėliau, būnant kartu su tėveliais.

Surinktos lėšos

 • Klaipėdos rotary klubas „Aditė“ – 2400, 00 Eur
 • Palangos rotary klubas – 150,00 Eur
 • Rotary Club of Chicagoland – 888,00 Eur
 • Max Coffee – 1517,00 Eur
 • Klaipėdiečių paaukoti 2 % GPM – 3525,00 Eur
 • UAB NT Market – 1000,00 Eur
 • Paramos renginys “daugiau NEI MADA” – 1405,00 Eur
 • UAB “Jūrų agentūra Forsa” – 1000,00 Eur
 • UAB ” SEA CONNECT” – 1000,00 Eur
 • Atranka 360º – 600,00 Eur
 • THOKRIDIMA , Mogens Petersson -795,00 Eur
 • Kanados RK – 988,00 Eur
Drauge galime daugiau

Socialinių įgūdžių lavinimo kambarys Klaipėdos delfinų terapijos centre

D.U.K

Kam bus skirtas socialinių įgūdžių kambarys?

– Padėti mažinti neįgaliųjų socialinę izoliaciją.

Kambario pritaikymas?

– Bus pritaikytas ir paruoštas remiantis TEACCH struktūruoto mokymo metodu.

Kiek kainuos paslauga?

– Delfinų terapijos centro klientams bus nemokama, o socialinių bendruomenės susitikimų metu – Lietuvos jūrų muziejus skirs finansavimą kambario eksploatacijai.

Kas galės juo naudotis?

– Vaikai, suaugusieji su negalia, jų šeimos nariai, taip pat vykdysime socialinius bendruomenių susitikimus, apjungiant visų kartų žmones.

Kas jame bus?

– Įranga reikalinga kasdieniam gyvenimui, pritaikyta žmogui su negalia: vonia, virtuvės kambarys, svetainė su įranga.